Kan met andere honden: ja
Kan met katten: uit te testen
Kan op een appartement: neen, huis met een tuin
Kan met kinderen: ja, vanaf 10 jaar
Avalon was één van de 29 honden die een tijdje geleden in beslag werden genomen. Allemaal iets oudere mixen van chihuahua’s en naakthonden. Veel van hen hadden medische hulp nodig en dit was voor het koppel waar ze zaten een financieel onhoudbare situatie geworden.
Avalon kwam binnen in ons asiel met een oorontsteking en een oog dat verwijderd moest worden doordat deze volledig uitgedroogd was en al lange tijd niet meer verzorgd was. Zijn andere oog is gediagnosticeerd met Sicca, wat levenslang gedruppeld moet worden.
Deze man zorgt voor sfeer. Wanneer er iets gebeurt, zal Avalon als eerste blaffen. Dit zien we ook in zijn gedrag: hij is graag als eerste overal bij. Hij is open, benadert mensen graag en vindt het heerlijk om geknuffeld te worden. Hij zoekt veel contact en zijn staartje gaat vrolijk op en neer wanneer we tegen hem praten. Van alle honden is dit de meest open hond en we verwachten ook dat hij snel de straat op durft te gaan om zijn wereld verder te ontdekken. Dit dient wel te worden opgebouwd.
Wandelen aan de riem en zindelijkheid dient verder te worden getraind. Avalon kan bij andere honden worden geplaatst